chuť a vůně jaksi povědomá

Tuesday, 14. October 2008

Při jedné večerní jízdě autobusem z Prahy vedle mě seděla nějaká slečna. Kdybych si na lidech všímal šatů, a nechtěl je vidět jen bez nich, tak bych asi naznal, že je pěkně oblečená, a kdybych věděl, co je v módě, tak bych asi připustil, že ví, co je v módě. V každém případě bylo vidět, že o sebe velice dbá. Objevil se užnevímjaký důvod dát se do řeči a díky tomu jsem si všiml zvláštní věci: její dech voněl po hovně.

To bylo ve zřejmém kontrastu k perfektní vizáži. Ani v nejmenším se odór nedal vysvětlit nedostatkem péče o sebe. Vrtalo mi to hlavou, vrtalo mi to čichovým orgánem. Musím říct, že jsem v tom pachovém vjemu shledával něco velmi uspokojujícího. A to přesto. že se jednalo o daleko větší dávku smradu, než jak známo dodávají ke svým směsím mistři voňavkáři, kteří se řídí zásadou, že vůně začne být přitažlivá, vyskytuje-li se v ní podprahové množství nějakého strašného zápachu. Ostatně cítíte ten sladký závan rozkládající se mrtvoly v kokakole?

Od té doby jsem si stejného úkazu všiml u více lidí, všechno to byly slečny, žádný chlap – nevím, jestli v tom spatřovat příznak. Jedna z teorií říká, že jde o projev zvyšující se popularity análního sexu. Setkání s těmito dívkami mě pak vede k hlubokému zamyšlení. Je jenom otázkou času, kdy i zubní pasty budou s příchutí hovna. Stejně jako deodoranty – na to se těším, protože mě rozčilují kampaně jejich výrobců, hlásající, že národ smrdí a musí na sebe proto lít ty jejich chemie – které mi rozhodně smrdí víc, než feromony v potu.

Sám nevím, ani jak výkal chutná; od dětství to bylo největší tabu, a proto musím obdivovat, že Ondřej Brody vylízal zadek kurátorovi Janu van Woenselovi. Ale možná, že to vím – občas, když sbíráte padané švestky a jiné ovoce, můžete narazit na zkažený kousek s jakousi ostrou pronikavou peprnou chutí. Vyplivnete to okamžitě, ale kdo ví, jestli jste právě nedegustovali kočičák nebo ježčí hovno! Yak! I s náležitou porcí toxoplasmózy aj.

U některých červených vín objevuju stejnou divnou kořenitou chuť, musím říct, že se v ní zrovna nevyžívám, i když některým lidem vysloveně chutná. Naposledy to byl Dornfelder 2006 v Hostěradicích, ten, který jsme pili i na vernisáži Bordelu. Jelikož jsem měl ve sklepě rýmu, ochutnávání bylo nemožné, ochromený čich ponechal jen uzoučký segment chutí na jazyku, ale zrovna na těch pár chuťových pohárcích zazářila ona chuť hovna. Až když nachlazení odeznělo, zjistil jsem, že jde o báječné víno jižního typu a zajeli jsme do sklepa hned pro hektolitr.

Štiplavou sračkovou vůní vyniká i oficiální auto AVU. Sotva jsem do něho kdysi nasedl, hned jsem se díval sobě na podrážky, pak jsem sledoval výrazy spolucestujících, ale nikdo nedával najevo nějaké zvláštní emoce, ačkoli pach byl podle mě na hranici snesitelnosti. Pročež jsem usoudil, že to je standard. Opomněl jsem tento bod uvést ve výčtu „proč nechci být rektorem“.

Vůbec mi nevadí utírat někomu zadky. V patnácti mě poprosila babička, u které jsme byli na privátě, jestli bych jí nedával čípky do zadku, které dostala od pana doktora, a dělal jsem to s radostí. Ale mám v sobě ještě překonávat ono tabu z dětství, spočívající v zákazu, aby se věci z outputu nedostávaly zpátky do inputu. Schovám si to zkoumání asi až na úplné stáří – vždyť taky plánuju, že budu na stará kolena, kdy to už nikomu neublíží, sjíždět všechny nepovolené drogy. Ačkoli je fakt, že těsnější kontakt s vlastními výměšky přijde časem samovolně, aniž by se člověk zvlášť snažil.

původní komentáře: 

1 Václav 01.11.2008, 06:25:26

nemohu si pomoci, ale takový černý čaj pu-erh (prý je jeden z nejkvalitnějších čajů vůbec)mi čpí i chutná (alespoň si tu naředěnou chuť tak představuji) po kravské mrvě – že by právě proto?!

2 MK 01.11.2008, 20:44:41

Laďo, rád Tě po večerech čtu. Michal

3 že by hladovka? :-) Tomáš Č. 30.11.2008, 11:32:49

Vážený pane Kokolia, Váš článek jsem přečet své drahé polovici a že prý, snad, údajně jde o nedostatek jídla v žaludku delší dobu, což dnešní mladé ženy (tedy nejen mladé) kvůli svým figurám podstupují… Prý asi nějaké žaludeční šťavy…. HOVNO!!!

4 Tomáš 31.12.2008, 14:14:46

vazeny pane kokolia, nemuze ta chut byt ve vasich ustech a ta vune ve vasem nose, kdyz ostatni nic neciti?

5 spoon WWW 10.03.2009, 00:50:32

treba prespala u pritele a nestacila si rano vycistit zuby. Nebo se ji nejakej zub kazi a nevi o tom. A coze to znamena s tou kolou?

6 koko. 10.03.2009, 09:38:08

Můžu říct, že jsem v jejím dechu vůbec necítil sírové sloučeniny. Z toho jsem usoudil, že pach není způsobený nedostatkem hygieny.
Ani se nevyskytoval zápach zkažené potravy nebo dokonce hnisu, upozorňující na kavity a abscesy, vyžadující brzkou návštěvu zubního lékaře.
Byl to pach převážně aerobní hniloby vznikající rozkladem bílkovin činností baktérií a velmi připomínající zápach (zdravé) stolice…
Takový se ovšem může vyskytnout i v zadní části jazyka, kterou – pokud nejsme jogíni – si obvykle nijak nečistíme, ačkoli je hlavním zdrojem zápachu z úst. Čichová shoda s hovnem mi ale vnucovala představu, že složení mikroflóry muselo být na jazyk naočkováno zvenčí.
Člověk sám ale nikdy neví, jestli vlastním dechem nešíří něco daleko horšího.

Kola, stejně jako becherovka, obsahuje neznámé složky, jejichž popis je uložený někde v nejhlubším patře švýcarských sejfů. Oba nápoje (stejně jako třeba wisky Grant) mají podivně nasládlou, nicméně (zvrhle) přitažlivou vůni mrtvoly nacházející se ve fázi putrefakce. Moje soukromá hypotéza zní…

7 spoon WWW 23.04.2009, 18:32:47

becherovka jsou bylinky, tam zadna neznama chemie urcite neni :)

8 ka 07.04.2010, 22:29:10

Tak asi dotyčná jí hovna.

Comments

mám jeden postřeh - kdo dlouho nejí, tomu jsou cítit hovna z pusy, ať je to žena či muž. a nutně mi to asociuje to, že tím jak se dlouho nejí, se všechno stráví, takže cesta z úst k hovnu je volná

Add new comment

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.