Václav Větvička

ořechový kompot

Vlastně kompost. Stejně to zařadím pod rubriku recepty.

Hrábl jsem asi před pěti lety na zahradě do hromady ořechového listí. Zakouřilo se z ní, probíhala v ní klasická exotermní reakce. Popravdě to bylo poprvé, co jsem tento jev zpozoroval, nejen u listí ořešáku, ale vůbec. Kompostuju od útlého mládí, vždycky jsem přitom očekával, že se kompost zahřeje, jak se o tom všude psalo, ale jaksi se mi to nikdy nepovedlo. Myslel jsem, jak jinak, že to je nějaká komunistická propaganda.

říkejte mi miss kompost!

„…protože Kokoliův kompost z Veverských Knínic je prostě nejlepší!“ – těmito jednoznačnými slovy zakončil obhajobu mých pěti kompostů pan ředitel Václav Větvička na finále Miss kompost na budějovické výstavě Země živitelka.

Když jsem však předtím poslouchal výčet argumentů, kterými své doporučení podložil, musel jsem jít do sebe, jelikož nejlíp vím, co jsem na kterém kompostu neodhadnul, opomněl nebo nepochopil.

Miss kompost blízko vyvrcholení!

Dostal jsem mail od Aleny Přibáňové z občanského sdružení Ekodomov, že dovoluji si Vám oznámit, že Váš kompost postoupil do finále a bude jako jeden z osmi obhajován v Českých Budějovicích na Zemi Živitelce dne 28. 8. 2007. Akce začíná ve 14 hodin. Vaším obhájcem bude pan Dr. Větvička, ředitel Botanické zahrady Karlovy university v Praze. Ten bude mít za úkol přesvědčit pana Duška a porotu, že právě Váš kompost by měl vyhrát.

Subscribe to Václav Větvička