Galerie Havelka

bajky

Do přednášky na vernisáži Bordelu jsem zamíchal i několik bajek, které jsem si toho dne poznamenal během cesty v náklaďáku z Knínic do Prahy.

bordel v hlavě

Byl velký sběrač bordelu, sesbíral všechen bordel na světě, vzal na sebe i náš bordel.

Ale jednoho odpoledne mu řekl hlídač na bráně: pane, ten bordel smrdí a vydává protivný zvuk.

A ten sběrač mu odpověděl: To je jen bordel tvých uší a tvého nosu.

A uřezal mu uši a nos a hodil je taky do toho bordelu.

malý bordelář

Malý bordelář vyrostl na bordelu a neznal nic jiného.

mám v tom b.

Přemýšlím, proč Bordel. Jméno pro výstavu přišlo tentokrát intuitivně, a když se mě na to při vernisáži tu a tam někdo ptal, dostával mě do rozpaků.

Bordel se přitom zcela spontánně promítal i do doprovodných jevů: návštěvníkům jsem jako brejlatej profesor při „přednášce“ předal zbytečné informace, jako vegetarián jsem jim zařídil rožněnou krkovičku, plnou chutných akrylamidů, nitridové nakládací soli a dehtových sloučenin, a jako kdysi „alternativní“ rocker jsem je potěšil nekonečným proudem recyklovaných středoproudových Rudových hitů.

Bordel – pozvánka na čtvrtek!

Kdysi jsem byl pozvaný na velkou výstavu, u které jsem pochyboval, jestli na ní vůbec mám být. Nakonec převážilo, že nemám. Pověsil jsem tam několik celkem bezbranných obrazů a fakticky jsem tím zmizel. Zástupy obrazy obtékaly a obrazy zůstávaly netknuté.

Před pár lety jsem si říkal, jestli vůbec mám být, a převážilo, že nemám. Tak jsem si v tichosti anihiloval a nechal tu stín Setrvačník, který vykonává úkony. Má dokonce i „radost ze života“ – a tak nejen mí blízcí, ale ani já samotný si nemusím virtualizace vždycky hned všimnout.

autogramiáda ke knížce a vernisáž

U Fišera v Kaprově ulici v Praze proběhne autogramiáda – to je žánr, který vůbec neznám a přirozeně mě děsí – ale bude to snad trvat max hodinu. Kdo chce podpis na předloktí, má příležitost. Na to navazuje vernisáž v nové galerii Havelka, dohromady s Honzou Hískem a Vladimírem Kopeckým; je to malinké, ale snad sympatické místo, každému se vlezou asi jen tak dva nebo tři obrazy, začátek vernisáže v 19 hodin

Subscribe to Galerie Havelka