ateliér Grafika 2

polož si hlavičku

Ležíme na boku a mžouráme před sebe. Naše hlava je naležato a s ní i celý náš pohled na svět.

Vypadá, že v tom není žádný problém. Prostě normální pohled, jak ho nosíme vzpřímení, nyní pouze otočený o 90°.

Víme přece, jak svět vypadá a proto se samozřejmostí každou ležatou věc v ležatém pohledu tlumočíme jako „vlastně“ stojatou, a stojatou, že je ležatá.

Připomenu tři dramatické okolnosti, které tuto pokojnou představu ohrožují.

skandál u Valachů

Skandál se jmenuje výstava našeho ateliéru Grafika 2 v Galerii Sýpka ve Valašském Meziříčí – neplést si prosím s Galerií Sýpka Jana a Ireny Velkových a s Galerií Sýpka na Klenové…
Těšíme se na Valachy, v sobotu tam hraje má oblíbená kapela Ciment, podíváme se snad do Gobelínky, kterou máme rádi a jinak budeme celé dny sedět v galerii a bavit se nad věcma, jak bychom to dělali stejně, ale bez účasti širší veřejnosti.

katalog výstavy AVU v NG

Blíží se výstava AVU ve veletržáku; pro katalog jsem napsal o našem ateliéru tenhle text – ovládl jsem se, a o kompostování se v něm zmiňuju minimálně.

osoba grafiky II

Ke konkurzům na AVU v roce 2001 jsem si sesmolil tenhle text, už mu sice moc nerozumím, není zrovna čtivý, navíc mě usvědčuje z věcí, které nenastaly, ačkoli jsem je inzeroval, ale protože se právě (vlastně pořád) v ateliéru pokoušíme zjistit, co se nám dohromady děje v hlavě, tak ho plácnu sem do bloku. Studenti ho myslím tenkrát ani neviděli a mně snad jeho publikování podnítí, abych to ohledně Akademie nepřeháněl s autocenzurou jako doposud, je to přece veřejná vysoká škola.

Subscribe to ateliér Grafika 2