vzdálenost

vzdálenost sousedů

Blízkost vytváří vzdálenost. Vzdálenost mezi žurnalistou a romanopiscem je daleko větší, než mezi žurnalistou a třeba popelářem. Nemyslíte? První dva spolu mají spoustu styčných bodů, které činí každý rozdíl citelným. Přirozeně i popelář a novinář se můžou v něčem potkat. Ale častěji se budou moci těšit z luxusu lhostejnosti.

catwalk

Na Miss kompost se zase vyrojilo šílených modelek. Měl bych koukat po hadrech, ale ve skutečnosti koukám na modelky. To asi dělá víc lidí. Mě na nich nejvíc zajímá jejich chůze a tu taky nejvíc kritizuju.

Začíná to od svislice. Potřebujeme mít podbřišek akorát ve svislici pod temenem. Hlava vpředu prozrazuje snaživost, někdy i laxnost, případně nutkání „zakrýt tělo hlavou“. Záklon je stejně tak nevhodný, příliš předsazená pánev působí vulgárně a nemá sílu.

střed všude

Jasně, střed, všichni víme, že střed v taiji je Něco. Můžeme si ho představovat jako místo kousek pod pupkem a nějak si to dávat do souvislosti s každým pohybem. Nebo aspoň se závěrem každého pohybu.

K trochu univerzálnějšímu pohledu nás může nastartovat patnáctá kapitola Dao De Jing, moje snad nejoblíbenější: tao (dao) je tady, odchází, je tam, přichází.

Subscribe to vzdálenost