Slovník Grafiky 2

do Slovníku!

Slovník Grafiky 2 vyšel v říjnu, ale pořád ještě nebyl výhradně mou vinou pořádně dán do distribuce – dokonce se ještě neprodává ani na vrátnici AVU, která knížečku vydala. Od října taky plánujeme s Jitkou Grígerovou veřejné čtení ze Slovníku. Zdržuju to opět já, nechce se mi už několik měsíců udat žádné závazné datum ani místo. Možná na konci března a snad na akademii. Zde na blogu to určitě bude oznámeno nejdřív.

křest Slovníku Grafiky 2

Při vernisáži výstavy Bordel v Galerii Havelka tento čtvrtek se dočkáte také ohlašovaného křestu právě vydaného Slovníku Grafiky 2!

Podle názvu by člověk usuzoval, že musí jít o druhý díl slovníku grafických termínů, ale Grafika 2 je náš ateliér na AVU a slovníkem se myslí výsek naší slovní zásoby.

Tento tlustý špalíček nabyl tři sta osmdesáti čtyř stran hlavně tím, že na každé sudé stránce je asi tak jedno slovo a na liché tak jedna věta. Právě to ale byla na tom ta hlavní práce, snadnější by samozřejmě bylo bývalo napsat mnoho vět.

slovník Grafiky 2

Dělal jsem na stránkách našeho ateliéru, takže jsem nějakou dobu neposlal nic sem – ale tam jsem například začal systematicky posílat slova, která mají ve slovníku grafici 2.

Subscribe to Slovník Grafiky 2