rodina

zrychlený tep

Otec mi o půlnoci volal do Prahy, že mamka má zrychlený tep. Chtěl zavolat na pohotovost, aby mu poradili, jestli s tím má něco dělat. Nebavili se s ním a hned vyslali záchranku. Doktorka přišla a řekla, že mamka musí na vyšetření do nemocnice. Potud by to bylo normální, dokonce v rychlosti reakce příkladné. Jenže když otec slyšel, že by mamku odvezli, vyděsil se, začal něco namítat a tím se rozvinula příšerná situace, kterou jsem měl příležitost celou sledovat z odloženého telefonního sluchátka.

prdění

Rodiny se rozdělují na dva druhy: v kterých se prdí, a v kterých se neprdí. V jedněch se přetlak se přemáhá dalším zvýšením tlaku a vládne dusná atmosféra obavy z úniku pachové informace. Druhé to řeší uvolněním, avšak atmosféra je dusná fyzicky.

Náš občasný holandský zvukař Bert se obdivně vyjádřil k mechanizmu, který jsme vyvinuli pro přejezdy větších vzdáleností, když jsme se mačkali v rozložité Volze: zničehonic někdo na dvě minuty otevřel okénko, ať už venku bylo vedro nebo mráz. Nejdřív to nějakou dobu nechápal, a pak to začal taky praktikovat.

Vladimírku, tohle bude tvůj stromeček!

Vybrečel jsem si, že ta jablůňka zasazená na dvoře bude moje. Chvíli předtím jsem ovšem v brekotu prohrál závod se svou sestrou, čí bude ten nádherně červenohnědý kmínek broskvoně – onu kouzelnou barvu vidím před očima stále stejně svěží.

zdravá výživa dětí

Nejsem, ani jsem nikdy nebyl, makrobiotik, nedržel jsem žádnou dietu, jen mě od patnácti let jídlo zajímá jako prostředek proměny osobnosti. Říkal jsem si, že se člověk tím co jí doslova stává (teda to co jí, se stává člověkem) a spatřil jsem v tom bezpracnou a záživnou cestu k tomu, abych si přestal být odporný, jak si někdy puberťáci bývají.

získal jsem příbuzné

Ano, nějaký chlápek nebo ženská, které jste předtím v životě neviděli, se mohou náhle stát vašimi příbuznými. Nevybíráte si je, stejně jako sourozence. Možná shledáte, že je můžete mít i rádi.

My to shledáváme už nějakou dobu, co známe rodiče maminky našeho vnoučka. Teď se to úředně a mejdanově potvrdilo veselkou v Buchlovicích. Páreček krásně ladil, nevěsta byla překrásná, družičky roztomilé, svědci ušlechtilí, rodiče novomanželů uvědomělí, jejich rodiče moudří, pobíhající děti radostné a svatebčané družní.

předek?

Našel jsem stopu Trifuna Kokoliče, neboli Tripa Kokoliji na http://www.artnet.com/library/04/0471/T047169.asp;
Kokolja [Cocoglia], Tripo [Kokoljic, Trifun]
(b Perast, Boka Kotorska, 28 Feb 1661; d Korcula, Croatia, 18 Oct 1713).

Dalmatian painter. It is probable that he studied in Venice.

Subscribe to rodina