kultura

otázky ke kulturnímu think tanku

Olga Škochová ze společnosti Za Česko kulturní mi poslala otázky do ankety, patřící k dalšímu dílu kulturního think tanku, který bude v květnu v Plzni – znám je z předloňska, byli nejen kulturní, ale vůbec skvělí.

kulturní think tank v pátek 8. října!

Společnost Za Česko kulturní vymyslelo kavárenský think tank, při němž si kdokoli může zamluvit půlhodinu klábosení o kultuře s jednou ze čtyřiceti osobností v některé z těchto legendárních pražských destinací: Grand Café Orient, Café Imperial, Café Galerie Langhans, Kavárna Slavia, Café Nona, Cukrárna Myšák, Café Louvre. (Kafé si ale asi platí každej sám.) (Vlastně ne, teď jsem si všiml, že je v ceně.)

pardubický kulturní prostor

V Pardubicích jsem se tento týden potkal s pozoruhodnými jedinci: Šárkou Havlíčkovou (Alfréd ve dvoře), Adamem Gebrianem (architekt), Adélou Svobodovou (skupina Ládví), Petru Nacu (vedoucí Odboru hlavního architekta Pardubic), Cyrila Říhu (teoretik architektury) a samozřejmě s Františkem Václavíkem a dalšíma z projektu OFFCITY. Pro panelovou diskuzi, kde se měl nejdřív každý během dvou minut vyjádřit, jak chápe kulturní prostor, jsem si poznamenal pár asociací. Moc se to nedá číst, i v Pardubicích jsem se ty nesourodé poznámky musel pokusit říct vlastními slovy.

konec Galerie Rudolfinum?

Petru Nedomovi můžeme být vděční za cca 65 výstav v Rudolfinu. Je fakt dobrej. Teď ho chtějí odvolat. Absurdní! Napsal jsem ministrovi, ještě úplně všem nadějím konec není:

Prof. Václav Riedlbauch, ministr kultury ČR, Maltézské nám. 1, 118 11 Praha 1
Vážený pane ministře,

Rath do muzea

Hejtman Rath vystěhoval České muzeum výtvarných umění z jeho prostorů v Husově ulici a místo toho tam umístí propagační středisko Středočeského kraje. Panu řediteli Ivanu Neumannovi dal výpověď.
Stanovisko ČMVU, stanovisko k tiskovému sdělení Středočeského kraje a případná podpora muzea.
Radan Wagner uspořádal anketu pro Revue Art na toto tristní téma, poslal jsem mu odpovědi:

západní myšlenka

A: „Čtverec nad přeponou se rovná čtvercům nad odvěsnami."
B: „Zato ty jsi poďobanej a smrdí ti z huby."

Čestmír Berka, jinak velmi nečitelná postava učitelského sboru AVU z dob našeho studia, se nám zapsal kromě náčrtků bitvy u Thermopyl pomocí vojenských značek (byl to bývalý lampasák) a s popiskami v řečtině, také exaltovaným vyzdvihováním „řeckého slunce“ v kontrastu oproti „myšlení asijských despocií“.

školní práce Terezy Kučerové

Tohle je další text, kvůli kterému mi nevyšel čas na tento milý blok. Tereza Kučerová měla dělat cosi pro školu, takhle jsem své odpovědi na její otázky autorizoval.

Subscribe to kultura