komunikace

vizuální kultura a moderní technologie v A2

Přispěl jsem do týdeníku A2 nějakými znaky na téma nové technologie v umění, ale když se Eva pokusila v Rosicích u Brna číslo zakoupit (odebírám A2 jen elektronicky), trafikanti zírali, o čem je řeč. Proto pro Rosičáky a obyvatele dalších měst a obcí, kde trafiky nejsou ohnisky kulturního vření, vkládám text níže.
Plánoval jsem článek ještě zkrátit a místo toho přidat další okruhy o programování, reklamě a opensource, ale nakonec jsem raději maloval.

školní práce Terezy Kučerové

Tohle je další text, kvůli kterému mi nevyšel čas na tento milý blok. Tereza Kučerová měla dělat cosi pro školu, takhle jsem své odpovědi na její otázky autorizoval.

nenávidím umění

Před devíti měsíci jsem začal psát článek pro Koneckonců, což je, pokud to nevíte, slušný (to zní jak nadávka) kulturní časopis proti vší pravděpodobnosti vycházející už několikátý rok. Ale text jsem ustavičně překopával, nedávno jsem torzo poslal do redakce Ladislavu Vencálkovi jen abych mu doložil, že si nevymýšlím, když říkám, že něco pořád píšu. A právě teď jsem usoudil, že na dopsání nebudu mít delší dobu zaručeně čas, tak to raději plácnu sem, než téma dokonale vyčpí.

mobyl

Kdysi měli mobily jen vexláci a zbohatlíci. V 1993 jsem potkal v noci na stockholmském nábřeží bláznivou dívčinu, hovořila sama se sebou, pro mě první případ, kdy jsem viděl s mobilem normálního člověka. V polovině devadesátých let ho začali mít i střední podnikatelé, což byla tehdy obdoba budovatelů z padesátých let, dojemný rys naší transformace, v okřídlených fialových sakách, s vírou ve volný trh, což tehdy znělo jako volná láska, workoholici až za hrob – mnohé skutečně vyléčil až infarkt nebo mrtvice.

Subscribe to komunikace