jení

prezentace prezentace prezentace

Bavili jsme se s děckama v ateliéru – děckama pochopitelně myslím naše dosti už přerostlé studenty Grafiky 2 na AVU – o prezentaci ve výtvarném umění. Prezentace je v našem oboru tak samozřejmá a kladná, že debata o jejím nebytí, nebo aspoň omezení, vyznívá předem jako čistě akademická. Prezentaci je naopak potřeba všemi způsoby posilovat; kdoví, jestli se už všichni dávno neshodujeme, že ona je vlastně tím uměním.

je nebo funguje

Kosmická bitva na poli Kuruú se odehrává mezi tím, co je, a tím, co funguje.

Když chceme zjistit, jestli je něco pravda, zkusíme ověřit, jestli to funguje. Columbo nedá pokoj, dokud nezjistí, že to mohlo tak a tak skutečně fungovat. Uzná to i pachatel a přizná se.

jení

Když zavítáte do Asuánu, je vaší turistickou povinností navštívit přesunutý chrám v Abu Simbelu. My jsme tomu odolali a raději jsme bloumali po okolí, po předměstích, po poušti a zašli jsme do Nubijského muzea a do Simeonova kláštera. Přestěhovaný chrám mě nelákal – a nejspíš právě proto, že byl přestěhovaný. Největším šokem z Egypta pro mě totiž nebyly ohromující chrámové komplexy a dokonalé sochy a reliéfy, těch bylo tolik, že brzy překonaly vnímací kapacitu.

Subscribe to jení