fašouni

středový extremizmus

Skupina občanů, hlásících se ke středově extremistické Nijaké straně, prošla včera odpoledne u příležitosti Dne prostřednosti Prahou a krajskými městy. Policie nemusela zasahovat.

Její tiskový mluvčí Josef Novák sdělil, že strana sdružující občany bez názoru hodlá kandidovat do parlamentních voleb. Odhaduje se, že Nijaká strana se těší až čtyřicetiprocentní podpoře a mohla by se stát vedle ODS a ČSSD třetím velkým hráčem na české politické scéně. Skalními příznivci NiS jsou podle Nováka především ti, kdo k volbám nechodí, ale i další voliči bez názoru.

entropie Evropy

Davidovi Černému, Krištofu Kinterovi a Tomáši Pospiszylovi se povedlo něco vzácného: skutečný skandál. Dokázali spustit mechanizmus, v němž počet jejich kritiků a obhájců lavinovitě narůstá, a každá jejich reakce, tedy i negativní, nebo zvláště ty negativní, se pozitivně účastní na tvaru výsledného díla.

skandál

Když jsem ke konci devítiletky četl Žízeň po životě a další knihy o moderních umělcích, pochopil jsem, že dneska už je bohužel na skandály pozdě. Nedalo se čekat, že by výstavka optimisticky laděných krajinek v Salónu nezávislých veřejnosti znovu nadzdvihla mandle nebo že by lidi vášnivě protestovali při big beatu Svěcení jara. Přicházející normalizace mě ale měla poučit, že bude stačit i daleko méně – ne sice ke klasickému společenskému skandálu, nýbrž k jeho ututlané podobě, průseru.

Subscribe to fašouni