život v anonymitě

Thursday, 25. May 2006

To je ale frajer! Okolo projel nějakej blbec na motorce, ohrozil bezpečnost dopravy nadměrnou rychlostí nebo riskantním manévrem, anebo aspoň vyděsil babky zaburácením motoru. Hoši i dívky se závistí a vzrušením vzhlížejí za chuchvalcem prachu; být tak na jeho místě. To jsem jim to ukázal! – vykřikuje silueta frajera řečí těla.

Ale co ukázal? Je od hlavy k patě v neprodyšné kombinéze, hlavu má unifikovanou díky helmě, nikdo ho nepozná, je tajemný jako prďoch v Amarcordu. Je to anonymní příspěvek k bohatosti života na ulici, příklad skromnosti a obětování se ve prospěch celku, skvěle rozpuštěné ego. Vždyť jinak by musel helmu strhnout, ukázat se, rozdat vizitky, zavolat vůkol: to jsem já! Ani nic takového, odjíždí do prdele, a nikdo si ho nikdy nebude spojovat s jeho osobou.

V Knínicích končí silnice, a tak rok co rok, když se blíží Velká cena, se k nám do vsi přiřítí roj silných motorek, u kovárny zpomalí, pak s řevem vystřelí do Podskalí, ale tam je to slepé, tak do Javůrské ulice, ta je taky slepá, vystřídají všechny slepé choboty a nakonec vjedou na Oulehle, které taky nikam nevedou. Podle zvuku slyšíme, jak marně hledají cestu pryč. Pak konečně vyfičí z vesnice, ryk zní osvobozujícně, jak když necháte masařku vylítnout oknem. Ale všichni cítíme, že povinnost uchovat si tvář pod helmou byla na chvilku otřesena.

původní komentáře: 

1 Mirka WWW 25.05.2006, 08:46:32

Co takhle velkou výstražnou ceduli…tady všechny cesty slepé!!!

2 Mirka WWW 25.05.2006, 08:48:43

Co takhle velkou výstražnou ceduli :
TADY VŠECHNY CESTY SLEPÉ!

3 koko WWW 25.05.2006, 09:03:53

pro nás slepé nejsou, jen pro motoristy,
na Velkou cenu jezdí pořád hlavně východní Němci, ceduli by stejně nečetli,
ostatně všechny cesty jsou buď slepé nebo v kruhu, člověk si nevybere.

4 Acher Ivan WWW 08.07.2006, 09:42:59

První stadium proti otřesení integrity pevného pohledu a mužné ledabylosti pohybu jsou ty rockující černý brejle všech typů i epoch siláctví.Je to velkej zdroj srandy se všemi stadii zakrývání vlastní vysypanosti-přes všechna stadia od brejlí až po Hells Angels.Ten jemnej humor týhle historky s důstojnou masařkou pod sklenicí je krásnej-moc jsem se nasmál. Ivan

Add new comment

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.