zahřívací hladová placka

Saturday, 6. March 2010

Tahle zahřívací placka neobyčejně ladí se zasněženou krajinou za oknem. Posledních pár mrznoucích dnů letošní zimy se ještě dá využít k jejímu ukuchtění.

Suroviny nemůžou být levnější: kilo mrkve stojí za 15 Kč, dva sáčky kysaného zelí po 10 Kč, čtvrt až půl kila mouky, pár špetek majoránky a trochu oleje stojí dejme tomu 5 Kč. Dohromady za čtyřicet korun uděláte cca osm placek po 300 gramech, každá za pět Kč. Proto ten název hladová.

Jenže k této placce potřebujete taky superskvělou pánev – a ta, kterou jsem dostal k vánocům, a na niž jsem se díval nejdřív nedůvěřivě, stojí myslím třináct set. Má napařenou nějakou titanovou vrstvu, je tlustostěnná, se skleněnou pokličkou. Dokud se neukáže, že pojídání nanočástic titanu způsobuje vypadávání vlasů nebo falešnou březost, můžu ji s radostí doporučovat (s výrobcem o tom zatím nemám žádnou smlouvu).

Dále budete potřebovat něco na nastrouhání mrkve a velkou mísu na smíchání surovin.

Stručný recept: nastrouhanou mrkev, zelí a mouku smícháte a upečete na pánvi. Dobrou chuť.

Podrobnější postup. Smíchám středně hrubě nastrouhanou mrkev se zelím, vmíchám přiměřené množství polohrubé mouky. Množství musím ještě změřit, děláme to pokaždé trochu jinak – nevadí nám, ani když placka drží pohromadě jen silou vůle. Zkuste asi tak hrnek na sáček zelí. Těsto bývá husté, ale ne suché. Vodu obvykle nepřidávám. Nesolím ani nic, kouzlo placky spočívá v její primitivnosti.

Peču v nepatrném množství oleje 8–10 minut po jedné straně, 4–5 minut po druhé. Plotýnku sporáku doma mívám na stupni dvě (ze tří), což se mi dlouhodobě osvědčuje pro přiměřeně intenzívní, ale nepřipalující smahnutí. To samozřejmě můžete mít doma jinak. Celou dobu pečení placky mám pánev přikrytou pokličkou. To, aby se hmota propekla – z lennosti dělám placku centimetr nebo i trochu víc vysokou.

Po obrácení, které provádím palačinkovým nadhozem, protože hmota drží pospolu jen mírně, posypu horní stranu troškou majoránky.

Placce říkám zahřívací, protože podle Číňanů mrkev a zelí tepelně upravené zahřívají organizmus. I kdyby to Číňani neříkali, poznáte to sami.

Varianty: protože to nakonec není nic než normální bramborák bez brambor, můžete při přípravě bramboráku prostě přidat navíc mrkev a zelí, a je.

původní komentáře: 

1 Dík. zuzi58 WWW 06.03.2010, 11:53:55

Potřebuji si koupit novou pánev a nechci na ní šetřit. Ale ten \"bramborák\“ ještě vyzkouším na té staré…

2 díky díky bicarbona[[openidhttp://www.bicarbona.cz/]] WWW 29.03.2010, 17:48:25

včera jsme zkusili, a byli mile překvapeni, příště si ještě pohrajem s poměrem mouka – zbytek, a mrkev vezmem čerstvější, ale bylo to opravdu zvláštně dobré jídlo… a navíc kolem něj byla taková neobvyklá atmosféra…

Add new comment

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.