výstava předobrazů

Friday, 15. December 2006

Nejlepší výmluvou, aby člověk nemusel něco dělat, je nutnost dělat něco jiného. A abyste nemuseli dělat to něco jiného, začnete dělat něco ještě úplně jiného. Atd. Takhle jsem udělal skoro všecko, co jsem kdy udělal.

Teď bych ale rád namaloval výstavu u Josefa Chloupka a náhradním činnostem se vyhnul. Protože právě dělám něco jiného, to jest připravuju s ateliérem výstavu ve Šternberku, dostal jsem se do galerie jen na jedno odpoledne a noc, kdy jsem rozmaloval jedno dvou a půl metrové plátno. Měl jsem z něho zatím divný pocit, snad, že jsem ho maloval po dlouhé době akrylem, tak se z toho teď vzpamatovávám a chystám se do galerie asi na dnešní noc, tentokrát už s olejama.

Doufám, že během vánoc toho namaluju tolik, že už bude co vidět na druhé vernisáži, kterou plánujeme na 4. ledna. Den před koncem výstavy, ve čtvrtek 18. ledna uděláme ještě derniéru, kde bude namalované doufám všecko. I když, kdoví, maluju čím dál složitěji, a hlavně pomaleji. V každém případě všechny zvu na tyhle dvě akce, tentokrát rozešlu i mailovou pozvánku.

původní komentáře: 

1 Až zou WWW 20.12.2006, 20:23:00

Přeji vám dobrý den pane Kokolio,
až budete pokračovat v galerii Ars, mohl bych prosím přijít? Dnes je středa 20.12., byl jsem tam a ty našepsovaný plátna jsou… jak to napsat a ve zkratce vyjádřit – jsou výborná, mám je pořád v hlavě a rád bych tam byl alespoň na chvíli, až budete pokračovat.
S pozdravem
jirka karbula

2 koko. WWW 21.12.2006, 10:46:31

chci tam chodit hlavně když je zavřeno, nebude to malířská performance… tak vás asi zklamu
- v úterý proběhla vernisáž ve Šternberku, takže teď už budu do Arsu docházet snad pravidelně
- když tam budu dělat během otevíracích hodin, tak se určitě zabarikáduju, aby se obraz neuřkl – což znamená, že když ho pak zkazím, tak mám tendenci to svádět na cokoli – a taky když maluju, tak přestávám být schopný konverzace, jen vydávám skřeky

3 zou 21.12.2006, 14:12:39

Přesto, bylo by možné tam jen tak být, hodinku-dvě-…?
Když tak napište
do Vánoc,
přes svátky,
na večer,
v sobotu?
Neuřknout
jk

4 zuzi 24.12.2006, 10:27:27

chystala jsem se do Brna podívat, ale pak jsem od toho ustoupila. Práce kvapná málo platná…, jinak to co píšete takové to \"zacyklení\“ prožívám taky a dosáhlo to koncem roku hrozivého rozměru, ale vy jste proti mě borec,…nusím se usmívat, že s vámi ani hrozící termín vernisáže nehnul.. no, ta východní filozofie má něco do sebe :o))) je legrační, že se zdají předchozímu komentátorovi vaše našepsovaná plátna výborná, to byste měl vyřídit i vaší dobré ženě :o))) hezké svátky…

5 zou WWW 26.12.2006, 17:15:44

pro Zuzi > Proč se vám zdá legrační můj názor na našepsovaná plátna? Dle vašeho komentáře jste je neviděla???
jk

6 ne neviděla jsem je, zuzi 02.01.2007, 19:31:47

nevím jak vy šepsujete plátna, ale umění je také zodpovědnost k sobě i ke druhým. A je to práce jako každá jiná, prostě obrazně sdělujete, dáváte sebe.
Beru to podle sebe. Jak mně se někdy nechce, je to zoufalé jak vyhledávám všechno jiné, ale když se nakonec do toho co musím zaberu – je to osvobození. Myslím, že jste promeškal pravou chvíli a začal pozdě. Musíte to přece cítit též, že jste to přehnal, maštěstí postmoderní doba má ráda \"zakladatele\“, ale doufám nebudete mít své následovatele. Nechci se dívat na našepsovaná plátna která se z nouze stala programem… promiňte, jestli jsem se vás dotkla. Z.

7 ne nedotkla zou WWW 03.01.2007, 20:30:51

?

8 koko. WWW 04.01.2007, 12:23:32

zuzi,
má se koncept (nebo jak říkáte, program) vymyslet nebo se má přihodit? Vymýšlení zavání vymyšleností – a teď se mi to místo vymýšlení přihodilo – a právě takhle – zjišťuju, co se vlastně děje – nechávám lidi, ať to zjišťují se mnou – i s rizikem, že je to blbost – ale z mého pohledu jke to vážnější věc, než kdybych rutinně nainstaloval nějakou směsku obrazů – pravou chvíli jsem nepromeškal, na to si v životě dávám opravdu pozor – jenže to je důvodem té skutečnosti, že jsem začal pozdě… Líbí se mi, že se vás to dotýká – i když se vám to nelíbí, je to stokrát lepší než lhostejnost – doufám, že i vy jste se mě trochu dotkla – ale musím říct, že některá ta plátna jsou našepsovaná opravdu pěkně, malbou je můžu jedině pokazit,
k.

9 šepsové šeptání zou WWW 04.01.2007, 15:55:08

Zdravím vás,
je přece jedno, co je s obrazy uděláno či v jaké fázi vzniku podle někoho jsou, nebo v jaké fázi zrodu by měli podle někoho být – tedy pokud tyto \"obrazy\“ už žijí, pokud oslovují, pokud mají dar dávat, pokud mohou být pro někoho důležité-rozhodující, pokud jsou chtě-nechtě nabity a naplněny nějakou silou či ne/vírou v ne/existenci třeba i Boha. Na mne některé tak působily. Už se nemohu dočkat jak tam dnes přijdu a uvidím ty svoje \"obrazy\“, snad některý z těch \"mých\“ bude ještě naživu?

A pokud nebude, i tak – díky pane Kokolio.
jk

pro Zuzi >
Kdo nechce, ať se nedívá.

Add new comment

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.