strojový park

Thursday, 30. March 2006

Cvičit se má brzo ráno, nejlíp právě před rozbřeskem, to je vůkol nejvíc Qi. A musíte vyrazit ven, na volné prostranství, nejlíp k nějaké borovici, pod střechou lze cvičit jen v nezbytném případě. Nejde o žádnou pověrčivost, každý si to může zkusit – příliv vitality z časného cvičení venku je skutečně neporovnatelný s cvičením během dne. Vím to, ale chodím spát spíš pozdě, a tak někdy za svítání teprve dokončuju svoje večerní cvičení.

Avšak když jsem v Praze, pokouším se ze všech sil vstát a vyrazit do Stromovky nejpozději před sedmou. O půl osmé se totiž ve Stromovce spustí stroje. Přisupí traktor, vyskočí z nich pracovníci s křovinořezy a začnou obkružovat můj oblíbený plácek. Hluková stěna neuroticky vyjících dvoutaktů má psychickou sílu, v níž se šmahem rozpustí veškeré citlivecké vnímání Qi. Křovinořez ještě chápu, sám ho na něco používám spíš než kosu, chápu motorové pily, žací mašinu a snad i štěpkovač, ale ve Stromovce se na shrabování listí začaly před pár lety používat takové legrační fukárky, u nichž je nepoměr vynaložené síly & množství benzínu vůči dosaženému přemístění hmot už nade všechno pomyšlení. Je mi vždycky líto těch sluncem ošlehaných chlapů, kteří se sluchátky na uších svádějí pomocí své trapné pomůcky marný boj se skotačivým živlem.

Možná existují nějaké zahradnické námitky proti klasickým hrábím, nevím, ale vím, že pravý důvod pro používání celého toho strojového parku je nadbytek peněz. Na parku se evidentně moc nešetří, což zní jako dobrá zpráva – a skutečně, už několik roků je dost důkladně opečováván – jenže je to péče tak hlučná, že se prakticky vylučuje s posláním Stromovky. Překlep: chtěl jsem říct Strojovky. Modlím se za energetickou krizi a za zahradnice, které ve svůdných dělnických overalech tančí s hráběmi proti probleskujícímu slunci.

původní komentáře: 

1 fukary vlada WWW 09.04.2006, 17:08:13

Fukary me taky stvou, spise nez v energetickou krizi doufam, ze si na ne bude stezovat cim dal lidi az to dojde tak daleko jako v nekterych mestech v USA, kde jsou fukary zakazany.

2 vladimir WWW 04.06.2006, 16:57:54

Zato blázinec-to je jiný kafe.Kam se to
hrabe….!?

Add new comment

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.