mezistav

Tuesday, 2. January 2007

Změnil jsem plány – původně jsem myslel, že budu malovat jen během zavíracích hodin galerie. Ale je málo času, a taky jsem se trochu rozmaloval, pročež pokračuju i během provozu.

To je trochu pitomé, protože jsem naladěný na malování, a vůbec ne na performování. Za ty roky mám už celkem nacvičené, jak na sebe při malování zapomenout, ale tady stačí, aby se mi pohled zkřížil s návštěvníkovým, a už se jeho očima vidím jak na dlani.

A tak se chovám víceméně trapně, dělám, že tam nejsem, nemaluju a koukám někam do rohu, ale i tak musím posbírat aspoň provizorní výraz obličeje. Někdy ze sebe vypravím, že se strašně omlouvám, ale že nemůžu mluvit – uznávám, že se tím spravedlivě nasere každý člověk dobré vůle – jindy je kupodivu snadnější s návštěvníkem chvilku něco všeobecného žvatlat, zatímco malovací soustředění jede na volnoběh. Anebo prostě náhle usnu, jelikož promaluju většinu noci. Po jednom probuzení se mi zjevily kamarádky Markéta s Yvonou, jako bych si je vymyslel.

Návštěvnost není špatná, takže na ne-reakce s příchozími vyplýtvám spoustu energie. Tím je neviním, těší mě, že chodí, i když jsme výstavu tolik nepropagovali, vada je jednoznačně na mé straně. Jediní, kteří mě opravdu dostávají, jsou ti ohleduplní, kteří mluví šeptem a našlapují mi za zády po špičkách jak v kurzu pantomimy.

Řekl jsem malovací soustředění, ale ono je to víc odstředění, kdy dělám jakoby nic. Vím sice, že 4. ledna bude druhá vernisáž, ale jenom díky tomu, že na to nemyslím, můžu malovat jak blázen.

Teď jsem tam byl čtyři dny až do silvestrovského večera tahem, jedl jsem jen chleba, ořechy a jabka, a zhubnul jsem o čtyři kila. Vím to přesně, protože nám Kuba (vůbec nechápu proč!) dal na vánoce digitální váhu.

A jedu tam za chvíli zas, na internetu asi už do čtvrtého nebudu, takže tímto zvu všechny, kteří jste někde poblíž Brna. Ani tentokrát nerozesílám pozvánky z mého mailového adresáře, spousta blízkých lidí a známých o výstavě ani nevědí – znovu jsem si totiž rozhasil svůj počítač a nedostanu se k datům zřejmě dřív, než příští týden.

Ale co bude k tomu datu k vidění, přesně nevím, nemám odstup, nepoznám ani, co je podmalba. Proti očekávání, kdy jsem myslel, že na všech plátnech udělám jeden tah, další den pak další tah atd., tak maluju spíš jednotlivé věci, obrazy budou asi vypadat dost různě. Celkem určitě je dokončená jen třetí Bříza, ale ta zase má dva a půl metru a maloval jsem ji celé ty čtyři dny. (S tímhle tempem výstavu asi nenamaluju.)

Držte mi palce.

Mrsknul jsem nějaké fotky sem: www.kokolia.eu/gallery2/index.php/akce/vystavy/ars06 . Ale sever nějak pomalu reagoval, doufám, že to bylo jen dočasně, že vám to pojede rychleji – když tak mi dejte sem vědět, ď.

Teď databáze na serveru úplně odmítla vydávat data, všechno ostatní mimo server přitom funguje, budu muset kontaktovat svého providera. Platím jim celkem dost peněz…

původní komentáře: 

1 zou WWW 03.01.2007, 20:45:27

Díky za fotky \"výchozí stav\“.
2 k+v 04.01.2007, 19:09:01
držíme palce!

Add new comment

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.