„Byl jste jednohlasně zvolen jako Artist in Residence pro letošní Artmill.“

Tuesday, 4. July 2006

Před měsícem jsem dostal zprávu, že jsem byl „jednohlasně zvolen jako Artist in Residence pro letošní Artmill“. Bylo to jako jeden z těch dopisů, které přišly s kapitalizmem do Čech, v nichž se vám sděluje, že jste šťastným výhercem.

Jednohlasně v tomto případě znamenalo doslova jediným hlasem, a sice hlasem Barbary Benish. Na nic se mě neptala, prostě mi to sdělila, protože věděla, že bych se vykrucoval. Zaručila se mi, že jako artist in residence nemusím nic dělat, nemusím vylézat z přiděleného brlohu, že to je vlastně dovolená pro umělce. Ona totiž ví nejlíp, jak umělci potřebují dovolenou, protože sama ji myslím neměla nikdy, jelikož je odjakživa hyperaktivní. A teď si už druhým rokem na sebe, kromě všech výstav, rodiny a všeho, upletla pořádání mezinárodního dětského tábora na jejich mlýně na Šumavě. Barbara „never cease to amaze me“, vždycky mě překvapí.

Tak jsme se s Evou nenadále ocitli daleko na Šumavě, cestou jsme se zastavili u nádherného Diezenhoferova kostela v maličké obci Nicov; první noc jsme spali pod Mléčnou dráhou, ráno jsme skočili do rybníka, který je hned vedle mlýna, pak jsme se pár hodin koukali z velkého kamene při břehu na hladinu a pod ni, než jsem si spálil levou paži. Je to tady krásné.

www.kokolia.eu/gallery2/index.php/akce/jineAkce/artmill

původní komentáře: 

1 Sudislav a také Přibyslav martin vlcek WWW 05.07.2006, 01:51:50

Podobné akce konají po přátele a pár náhodně příchozích také Michal Kubasa v Sudislavi u Brandýsa nad Orlicí a pro jiný okruh Petr Rýgr v Přibyslavi u Nového Města nad Metují. Většinou je tam spektrum od nemluvbňat až po starší kádry, u Michala to bylo posledně orientováno speciálně, nebylo to tedy hudebně-výtvarně-přenáškově etc, ale byli tam originál šamani a indiáni z usa pro tuto situaci vytvořil i web cestasrdce.cz U pana rýgra to byli hlavně hudebníci, artisté až cirkusoví, fotografové a filmaři viz má krátká zmínka na nevlcek.bloguje.cz Jsou to aktivity dost nevídané, druhý, panRýgr k tomu dvakrát ročně vydává i časopis Výčepní list se skvělým obsahem i grafickou úpravou, takových akcí kdyby bylo houšť tak je naše společnost mnohem silnější. Zdraví a štěstí, Martin Vlček

Add new comment

By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.